Nhằm tạo điều kiện học tập, mở rộng kiến thức, giáo dục kĩ năng sống cho học sinh như kĩ năng tuân theo quy định của tập thể, kĩ năng tự phục vụ, kĩ năng tự chăm sóc bản thân, kĩ năng hợp tác làm việc theo nhóm… giúp học sinh tự tin hơn, có thêm các kĩ năng ứng phó với những tình huống diễn ra trong cuộc sống, trong xã hội vàtăng cường khả năng sử dụng phương tiện giao tiếp bằng tiếng Anh cho Đoàn viên thanh niên nhà trường. Đoàn trường THPT Nguyễn Khuyến đã tổ chức hoạt động tham quan trải nghiệm cho thành viên Câu lạc bộ Tiếng Anh của nhà trường tại Làng Gốm Thanh Hà, thành phố Hội An, tỉnh Quảng Nam.
Tại đây, các thành viên trong Câu lạc bộ đã có dịp gặp gỡ, giao lưu với người khách du lịch là người nước ngoài, qua đó tăng cường kỹ năng nghe, nói, xử lý tình huống.
NGUYỄN THỊ MỸ CHÂU
Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks! https://www.binance.info/ar-BH/join?ref=W0BCQMF1
Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.
You really make it seem really easy along with your
presentation but I in finding this matter to be really something which I think I’d
never understand. It kind of feels too complex and extremely large for me.
I’m having a look ahead in your next put up, I’ll attempt to get the dangle of
it! Escape roomy lista
I was examining some of your posts on this website and I think this site is rattling informative!
Keep on putting up.?
Can I simply say what a comfort to uncover a person that actually understands what they’re discussing online. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More people really need to read this and understand this side of the story. I was surprised you are not more popular since you certainly have the gift.
An outstanding share! I have just forwarded this onto a colleague who had been doing a little homework on this. And he actually ordered me breakfast due to the fact that I discovered it for him… lol. So allow me to reword this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending some time to discuss this subject here on your internet site.
Hello there, I believe your web site may be having web browser compatibility issues. Whenever I take a look at your site in Safari, it looks fine however when opening in IE, it’s got some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick heads up! Besides that, excellent blog.
Can I simply say what a comfort to uncover an individual who actually knows what they’re talking about over the internet. You certainly know how to bring a problem to light and make it important. More and more people need to look at this and understand this side of the story. I can’t believe you’re not more popular because you certainly have the gift.
Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?